| Form | Capsules |
| Net Weight | 12g |
| Total Capsules | 60 Capsules |
| Servings | Approximately 60 |
| Diet | Vegan |
| Goals | Wellness |
| Country of Origin | USA |
| Health Benefits | Antioxidant, Heart Health |
| Best before | See product packaging |

by NOW
| Brand | NOW |
| Form | capsules |
| Net Weight | 12g |
| Total Count | 60 capsules |
| Per Capsule | 0.2g |
| Servings per Container | Approximately 60 |
| Price per Serving | €0.42 |
| per capsule | €0.42 |