| Form | Capsules |
| Net Weight | 250g |
| Total Capsules | 500 Capsules |
| Servings | Approximately 166 |
| Diet | Vegan |
| Goals | Wellness |
| When to Take | Morning |
| Country of Origin | USA |
| Best before | See product packaging |

by NOW
| Brand | NOW |
| Form | capsules |
| Net Weight | 250g |
| Total Count | 500 capsules |
| Per Capsule | 0.5g |
| Servings per Container | Approximately 166 |
| Price per Serving | €0.10 |
| per capsule | €0.03 |