| Form | Powder |
| Net Weight | 300g |
| Servings | Approximately 30 |
| Serving Size | 5g |
| Goals | Pre-Workout, Wellness |
| When to Take | Before Workout |
| Country of Origin | UK |
| Health Benefits | Weight Management |
| Best before | See product packaging |

by DY Nutrition
| Brand | DY Nutrition |
| Form | powder |
| Net Weight | 300g |
| Servings per Container | Approximately 30 |
| Serving Size | 5g |
| Price per Serving | €0.83 |
| Price per 100g | €8.30 |