| Form | Tablets |
| Net Weight | 18g |
| Total Tablets | 60 Tablets |
| Servings | Approximately 60 |
| Goals | Wellness, Endurance |
| When to Take | Before Workout |
| Country of Origin | UK |
| Health Benefits | Weight Management |
| Best before | See product packaging |

by DY Nutrition
| Brand | DY Nutrition |
| Form | tabs |
| Net Weight | 18g |
| Total Count | 60 tabs |
| Per Tablet | 0.3g |
| Servings per Container | Approximately 60 |
| Price per Serving | €0.40 |
| per tablet | €0.40 |